GSI-sport - український виробник тенісних столів №1 в Україні
(093) 170 98 18
(067) 807 74 14
Київ, вул. Перемишльська, 2г

Тенісні столи, настільний теніс? Історія появи.

Наша компанія поставила собі завдання розвідати, звідки взагалі з'явилися тенісні столи. І ось, що ми знайшли. Відомості, що стосуються розвитку настільного тенісу, вельми суперечливі. Деякі фахівці стверджують, що стався він в Азії, в Японії або ж в Китаї. Але більшість історіографів тенісу, в тому числі японських і китайських, це твердження заперечують. В даний момент ніхто не може точно сказати хто, коли і де вперше почав грати в настільний теніс.


Більшість фахівців з історії спорту схиляються до того, що настільний теніс з'явився в Англії, як один з різновидів Королівського тенісу. Але, швидше за все, настільний теніс, а вірніше його поява, своїм корінням сягає в другу половину XIX століття. Хоча ще в XVI столітті в Англії і Франції грали в забавну гру без точно визначених правил. М'яч мав пір'я, а трохи пізніше з'явився гумовий. До наших днів збереглися малюнки, на яких зображена гра давніх часів, коли в теніс грали своєрідними ракетками зі струнами, дещо схожими на ті, які зараз грають у великий теніс. Досить швидко гра в теніс з відкритого повітря перейшла в приміщення - грали на підлозі. Пізніше стали грати на двох столах, розміщених на невеликій відстані один від одного.

Через деякий час, столи зрушили і між ними натягнули сітку. Примітивний інвентар, і негабаритні розміри столів давали можливість грати повсюдно. У XIX столітті настільний теніс з'явився вже в Росії. У 1860 році в Петербурзі був відкритий клуб "Крикет і лаун-теніс", але як і раніше пріоритетними в ньому були ігри: волан, лапта, і тамбурин. Гру тамбурин, в яку грали закругленими ракетками, які не мали ручки, в деякій мірі можна вважати родоначальницею настільного тенісу. Перші правила гри були придумані і озвучені в Англії. Одна партія включала 30 очок. Вельми незвичайною була форма учасників. Сувора вечірня: жінки - в довгих сукнях; чоловіки-в смокінгах.

Але, безсумнівно, головним удосконаленням був порожнистий м'ячик. Однією з версій його виникнення вважають, коли в 1900 році пристрасний любитель тенісу Джеймс Гібб в Америці натрапив на невеликі порожнисті кольорові м'ячики - дитячі іграшки. Після повернення в Англію він випробував такий порожнистий кульку на тенісному столі і прийшов до висновку, що він має безсумнівну перевагу перед цільними м'ячами.

Назва гри в "пінг-ПОНГ" було зареєстровано в 1901 році, воно прийшло на зміну таким назвам як Gossima, Flim-Flam і Whif-Whaf Джоном Джаквесом і продано братам Паркер. Назва гри вийшло з поєднання двох звуків: пінг - звук, що видається при кидку об ракетку м'ячем, і Понг - коли м'яч відлітає від столу. В Англії пінг-понг в якості спорту був визнаний на початку 1900 року, саме тоді було проведено перше офіційне змагання. Після, в 1901 році офіційний турнір відбувся в Індії. Цей турнір можна вважати першим міжнародним змаганням. Переможцем став один з кращих гравців того часу індус Нандо. З Англії гра в теніс прийшла в Австро-Угорщину, в ту частину Європи, яка сьогодні є Угорщиною, після в Німеччину, Чехословаччину. У Берліні на Вікторія-Платц відкрився заклад "Пінг-Понг". Трохи пізніше такі кафе стали з'являтися у Відні, Празі та інших містах Європи.

...